תחזית עסקית

75% מהעסקים בישראל פועלים ללא תחזית עסקית ומקבלים החלטות שאינן מבוססות. איך יתכן?

תחזית עסקית היא הבסיס לכל עסק מצליח באשר הוא, אשר מאפשרת לבעל העסק לראות בצורה ברורה ומדויקת את המצב הפיננסי של העסק. עסק המתנהל ללא תחזית עסקית מסכן את עצמו שכן ההחלטות המתקבלות אינן מבוססות פיננסית, ובמקרים רבים יכול העסק לקרוס ללא בקרה חשובה זו.

אז מה בעצם עושים בתחזית עסקית?

תחזית עסקית היא פעולה הכרחית בכל עסק לשמירה על ודאות ומוכנות לכל תרחיש. החלטות רגשיות לא מבוססות תחזית עסקית עלולות להיות הרסניות לעסק!
ביצוע דו"ח מאזן לעסק המאפשר לקבל נקודת מוצא פיננסית לצורך השוואה ומדידת מצב, הגדרה מדויקת של המוצרים והעלות שלהם, פיתוח מוצרים ושינוי שלהם כדי להפוך אותם לריווחיים, יצירת תחזית הכנסות לשנה הקרובה, התאמת ביצועים למול תחזית שתוכננה, בחינת התפלגות הוצאות שוטפות, הערכות ותכנון הוצאות מיסוי, הוצאות עובדים וכו, תכנון וצפי לדו"ח רווח – הפסד שנתי.

בנוסף, הרובד האחרון של תחזית עסקית הוא ניהול מעקב תזרים מזומנים בעסק המבוסס על התחזית העסקית. רובד זה ניתן לנהל באמצעות אקסל או באמצעות אפליקציה ייעודית מתקדמת כמו שאנחנו פתחנו ב"ראש פיננסי". כך או כך, לא משנה איך נעקוב וננהל אחר התזרים, דבר אחד בטוח: עסק שלא מתנהל עם מעקב תזרים עתידי ללכת לאבדון!

תחזית עסקית מאפשרת לבעל העסק לקבל החלטות ממקום מחושב ומדויק, לצפות חודשים עם בעיה תזרימית ולמצוא פתרון מבעוד מועד, ובכך להימנע מפעולות אשראי יקרות ושגויות. בנוסף תחזית עסקית תשים דגש על רווחיות המוצרים הנמכרים בעסק, מה כדאי למכור ומה פחות כדאי, תפתח לבעל העסק את התודעה לגבי פיתוח מוצרים שיגדילו את מחזור העסק, תאפשר לבעל העסק לדייק את הוצאות העסק בזמן אמת, לחסוך בהוצאות מיותרות או כפולות, ותשמור על בעל העסק בנושא סדר ותשלומי מקדמות לרשויות, תשלום תנאים סוציאלים. לסיכום : תחזית עסקית תוביל את העסק שלך להצלחה מדוייקת בניגוד לניהול מפוזר!
התשובה היא כן! כל עסק , בין אם הוא בהקמה, או בהרצה, או בעשייה של כמה שנים כבר צריך תחזית עסקית. יתרה מכך בכל שנה יש לעדכן ולערוך תחזית עסקית לאותה שנה. חשוב לציין כי במידה ובעל העסק עבר תהליך ולמד את השימוש בקובץ התחזית באופן מקצועי , יש ואפשר כי בשנים שיבואו לאחר מכן יוכל לעשות התחזית לעסק שלו בכוחות עצמו ללא תלות באדם אחר.
את עלות בניית תחזית עסקית ניתן לשלם במגוון ערוצי תשלום, אולם למי שאין באפשרותו לשלם ניתן להעמיד מימון של עד 60 תשלומים בהוראת קבע!!! ( מותנה באישור מימון בהתאם למצב הלקוח ) שלא תטעו , העלות החודשית בפריסה שכזו נמוכה מעלות תשלום למנוי ממוצע בחדר כושר! חשוב לציין במיוחד במצבים בהם התקציב הוא צפוף וצר חשוב מאוד לבצע תחזית עסקית על מנת להישמר ולהיזהר מטעויות כלכליות!

הלקוחות שלנו ממליצים

184,000 ₪ מינוס קבוע בעו"ש הריבית על המינוס הזה 13% לשנה כן, קראתם נכון. זהו מצב החשבון של גן הילדים שהגיע לטיפולינו בחברה, ואם זה

קרא עוד »

יעוץ עסקי לצהרון

עוד צהרון. לא יאומן. 16 ילדים, כמעט כולם קבועים. הכנסות יפות, כמעט 20 אלף שח. מוניטין של שנים, אוכל נקי, ים של חום ואהבה, שמה

קרא עוד »