תחזית עסקית

75% מהעסקים בישראל פועלים ללא תחזית עסקית ומקבלים החלטות שאינן מבוססות. איך יתכן?

תחזית עסקית היא הבסיס לכל עסק מצליח באשר הוא, אשר מאפשרת לבעל העסק לראות בצורה ברורה ומדויקת את המצב הפיננסי של העסק. עסק המתנהל ללא תחזית עסקית מסכן את עצמו שכן ההחלטות המתקבלות אינן מבוססות פיננסית, ובמקרים רבים יכול העסק לקרוס ללא בקרה חשובה זו. אז מה בעצם עושים בתחזית עסקית?
תחזית עסקית היא פעולה הכרחית בכל עסק לשמירה על ודאות ומוכנות לכל תרחיש. החלטות רגשיות לא מבוססות תחזית עסקית עלולות להיות הרסניות לעסק!
ביצוע דו"ח מאזן לעסק המאפשר לקבל נקודת מוצא פיננסית לצורך השוואה ומדידת מצב, הגדרה מדויקת של המוצרים והעלות שלהם, בדיקת רווח גולמי לכל אחד מהמוצרים והשירותים הנמכרים בעסק, פיתוח מוצרים ושינוי שלהם כדי להפוך אותם לרווחיים, יצירת תחזית הכנסות לשנה הקרובה, התאמת ביצועים למול תחזית שתוכננה, בחינת התפלגות הוצאות שוטפות, הערכות ותכנון הוצאות מיסוי, הוצאות עובדים וכו', תכנון וצפי לדו"ח רווח – הפסד שנתי.

בנוסף, הרובד האחרון של תחזית עסקית הוא ניהול מעקב תזרים מזומנים בעסק המבוסס על התחזית העסקית. רובד זה ניתן לנהל בכמה דרכים, כך או כך, לא משנה איך נעקוב וננהל את התזרים, דבר אחד בטוח: עסק שלא מתנהל עם מעקב תזרים עתידו ללכת לאבדון!

יש לך שאלה בנושא? אפשר להתייעץ איתנו!

הלקוחות שלנו ממליצים

בקשה לגיוס אשראי עסקי.

הגיע אלינו בחור ביקש גיוס אשראי עסקי. העסק קיים 3 שנים ובשנתיים האחרונות העסק ללא רווחים!! מכל מיני סיבות… בנוסף יש לו הלוואה בחשבון הפרטי.

קרא עוד »

כמה חשוב מיטוב אשראי עסקי בעסק! כמה חשוב לא לעבוד על אוטומט, ולעשות חשיבה ומו"מ תמיד על האשראי העסקי! במיוחד אם לא רוצים לטבוע בבורות של ריביות יקרות….

184,000 ₪ מינוס קבוע בעו"ש הריבית על המינוס הזה 13% לשנה כן, קראתם נכון. זהו מצב החשבון של גן הילדים שהגיע לטיפולינו בחברה, ואם זה

קרא עוד »

יעוץ עסקי לצהרון

עוד צהרון. לא יאומן. 16 ילדים, כמעט כולם קבועים. הכנסות יפות, כמעט 20 אלף שח. מוניטין של שנים, אוכל נקי, ים של חום ואהבה, שמה

קרא עוד »